| hUnTERRRRRR a întrebat:

Imi puteti spune de ce am lag la fifa 11, 13, chiar daca am un pc destul de bunicel:
(PStongueana acum ceva vreme nu aveam lag)

Procesor:Intel Celeron G1820 2,7 Ghz

placa video:Nvidia getforce GT 630

4 GB RAM

64 biti

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Placa video e de vina e cam slabuta! Cu procesorul stai bine e super ok!

| unu111cool a răspuns:

Exact asa am patit si eu la FIFA 13, mi-a mers ok dupa care mergea sacadat pe orice rezolutie.Reinstaleaza Direct X.

| hUnTERRRRRR explică (pentru unu111cool):

Cum il pot dezinstala si reinstala iar?

| Nica_George_2000 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel.Fifa 15 care are 12 gb imi merge prost, iar mk10 care are 40gb merge perfect.
Iti dau un program cu care reparam lagul in fifa.
Atentie:Ca sa iti mearga programul trebuie ca jocul sa fie deschis (adica aceea fereastra in care sunt ca obtiuni continue settins quit sti tu.
https://battle-encoder-shirase.en.uptodown.com/windows
Acum sa-ti arat pasii.
1.Il dezarhivezi unde vrei in pc.
2.Intri in el.
3. Dupa ce ai dezarhivat si intri in folder dai click pe BES.
4.Dai pe target si o sa-ti apara programe/jocuri care le ai in pc
5.Gasesti jocul care vrei sa-l faci fara lag.
6.Dai click pe el si o sa-ti apara o iconita care va v-a numi confirmed etc si dai yes
7. Dupa dai pe control si iti va aparea target 1-target 2-target 3. Dai pe care ti apasat pe acea liniuta(ca aceea care apare cand dai sonorul mai tare mai incet la pc) si de la 33% o muti la -1%.
8.Dupa dai close dar nu inchizi programul)
9.Te joci linistit
Mult noroc la joc
Apropo am un fifa 15 care nu-l mai folosesc (acu am 16) daca-l vrei pe gratis da add pe skype-ul alexgeo.381

| Nica_George_2000 a răspuns (pentru Nica_George_2000):

Apropo,ca sa mearga si mai bine da setarile la low graphic 1280x760