| vasvas63 a întrebat:

Imi puteti spune si mie care este diferenta intre catia v5 si v6? dau Funda... multumesc

Răspuns Câştigător
| RaduHD a răspuns:

CATIA V5 poate conlucra cu alte aplicatii, inclusiv Enovia, Smarteam, și diverse aplicații de analiză CAE
Catia V6 este cea mai recentă versiune este versiunea 6 lansată în 2009.
Catia V6 este MULT mai noua fata de v5(care a fost lansat acum 10-12 ani).De asemena v6 foloseste un proces complet diferit fata de v5. De asemena v6 ofera suport pentru v4+