| Flo31 a întrebat:

in jocul league of legends ce inseamna op, apc, adc, etc etc etc. si cum imi dau seama care eroi sunt? Pe ce lanuri se duc?

2 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Op =Over powered prea puternic
Apc=Ap carry adica dmg pe abilitati
Adc=Ad carry adica dmg pe basic atac
De obicei ap carry sau assasini pe mid jungleri au anumite spell top este fie un tank fie fighter adica sunt doar aia de distanta si support au speluri anumite( vezi descrierea lor si uita-te la riot champion Spotlight) MIA mising in actions sau ss mai pe scurt mai vrei? iti zic ce vrei sa stii si faturi extra.bafta la meciuri.

| Flo31 explică (pentru EneCristian):

Multumesc! Nu stiu ce ar trebui sa te mai intreb dar daca vrei sa imi dai tu un sfat sau sa imi zici ceva folositor m-ar ajuta!