| AndraBaciu a întrebat:

Joc goalunited si am observat ca jucatorii pe extreme sunt foarte scumpi, iar in formatia mea exista 4 in primul 11. Problema este ca, daca imi doresc sa maresc performanta echipei, pastrand aceeasi formatie as cheltui prea mult. Imi puteti recomanda o formatie cu mai putini jucatori pe extreme si ce tactica as putea antrena cu succes? Multumesc mult!

P.S. Formatia ma este ceva in genul:

| x |
____________x|_________|x_____________
| x |
x | x | x
_____________|_________|______________
| x |
____________x|_________|x_____________
x

M-a chinuit talentul big grin.

1 răspuns:
| Iordache_Alexandru_1994 a răspuns:

Joaca cu 3 fundasi toti pe centru...iar extremele le cobori putin...joci cu doi mijlocasi la inchidere si unul ofensiv, iar in fata bagi doi atacanti.