| AndraBaciu a întrebat:

Joc goalunited si am observat ca jucatorii pe extreme sunt foarte scumpi, iar in formatia mea exista 4 in primul 11. Problema este ca, daca imi doresc sa maresc performanta echipei, pastrand aceeasi formatie as cheltui prea mult. Imi puteti recomanda o formatie cu mai putini jucatori pe extreme si ce tactica as putea antrena cu succes? Multumesc mult!
Formatia mea este: 1vf +2ext, 2mij + 2ext, 3 fundasi, portar

1 răspuns:
| popmirgea1999 a răspuns:

Eu joc portar 4 fundasi 2 mijlocasi la inchidere(mai incol de centrul terenului ii asez)exxtremele le pun la 16 m de poarta adversa pe lateral in spatele a doi atacanti. cea mai buna formatie ca sa ai performanta