| radu2002 a întrebat:

Joc LoL si vreau s-a imi cumpar un campion dar nu stiu ce sa cumpar! Va rog alegeti unul dintre campionii mentionati si spuneti-mi si motivul.Campionii sunt: Malphite Lux Miss Fortune Ezreal Maokai Nidalee Lee Sin Heimerdinger.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Radu!

Eu joc LOL de ceva timp dar m-am lasat de curand intrucat este plictisitor sa joci singur.
Deci fii atent.

1.Malphite- este un campion bun, mai ales in jungla. Pe linia de sus iti este destul de greu si el nu este de unul singur chiar asa o amenintare. Rezista foarte bine dar nu da cine stie ce dmg, este foarte dependent de Q si de ultimata.
Eu unul nu l-as alege daca as fi un jucator nou.

2. Ezreal- Este o tinta usor de ucis daca playerul este unul nou si care nu stie sa joace. Ultimata lui o ador, este foarte bun, mai ales daca mergi mag mid. (Si daca iti construiesti ecoul lui luden)
Este foarte bun dar nu il recomand intrucat moare usor... daca nu esti atent atunci este foarte dificil sa joci cu el. Orice greseala mica poate sa te omoare.

3. Miss- Este adc-ul meu principal. Mi se pare foarte usor sa joci cu ea si are abilitati foarte utile. Este usor sa joci cu ea, o recomand daca esti in cautare de tintas priceput pentru linia de jos.

4.Lux- Ce poate sa fie mai distractiv decat sa-ti ucizi inamicii care fug folosindu-te de un laser urias? Pentru mine Lux este cel mai amuzant campion posibil si este usor de jucat cu ea dupa ce te obisnuiesti cu abilitatile (mai ales cu Q si R care trebuie sa le nimeresti orice ar fi) Daca stii ca o sa inveti sa nimeresti Q-ul atunci o recomand. De preferat este bine sa mergi suport cu ea.

5.Maokai -este un campion bun dar daca esti un player nou atunci mai bine nu...mai bine iei Malphite daca ai nevoie de un tanc ap.Este greu sa joci cu Maokai daca esti nou in LOL.

6.Nidalee- a fost printre primii mei campioni. O ador insa nu o recomand. De ce? Este greu pentru un player nou sa nimereasca Q-urile si sa faca combinatii de abilitati.

7.Il recomand. Uita-te intai la niste videoclipuri cu el de pe net si vezi daca te descurci cu abilitatile. Este greu sa joci cu el dar este o alegere excelenta atat pentru jungla cat si pentru linia de sus. Daca stii ca nu esti in stare sa tintesti cum trebuie cu abilitatile atunci nu il recomand, daca tu zici ca nimeresti atunci il recomand, este o alegere foarte buna daca te descurci cu el cat de cat.

8.Heimerdinger- cea mai buna optiune daca esti un incepator. Este foarte usor sa joci cu el, pur si simplu trebuie sa amplasezi turetele intr-un triunghi si gata, primesti minioni oarecum pe gratis. Este usor si distractiv. O alegere inspirata. Eu unul daca ar fi sa-mi aleg un campion de inceput acesta l-as alege intrucat este usor sa inveti cu el si la level mic foarte multi inamici o sa intre efectiv in turetele tale fara sa-si dea seama cat de multe daune o sa ia din aceasta neglijenta.

Este doar parerea mea.Succes!

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Depinde și ce-ți place+ce lane știi să joci sau dacă știi să joci adc, tank sau ap...
Eu îți recomand Miss Fortune pentru că face combo pe Q cu Infiniti sau Nidalee că e OP cu Spearul.
O seară plăcută!

| Amegadaisuki a răspuns:

Heimerdinger- este super bun si daca ai ajuns sa iti faci cateva iteme pe el ceilalti nu mai au ce sa iti faca pe daspura pe mid face ravagin