| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,ma aflu intr-o mare problema, Laptopul meu HP nu porneste deloc cu toate ca ledul de alimentare ramane aprins.Rugamintea ceea mare pe care o am catre voi este aceasta Imi poate spune cineva cum pot remedia situatia? In afara de aceea de am duce la un service.Acesta situatie sa mai repetat da dupa cateva zile isi revenea.Banuiesc nu sunt sigur ca e ceva cu supraincalzirea,dar acum am expirat praful cu, aspiratorul si vad ca se repeta poveste.Ma poate ajuta cineva? Dau funda

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mai exact cum ai aspirat praful cu aspiratorul?

| xkapt5 a răspuns (pentru Wr3nch):

Am pus tubul de aspirator la orificiile din partea stângă a laptopului unde se află și completul din interiorul laptopului

| Wr3nch a răspuns:

laughing Nu asa cureti un laptop de praf. Metoda asta e superficiala si in cel mai bun caz te tine mai putin de cateva saptamani. Ce mai bine ar fi sa il duci la un service. Daca nu porneste deloc problema e prea severa sa il poti repara fara cunostinte in it.