| WiPi a întrebat:

ma joc dragon city de 2 saptamani, am nivel 26 dar nu stiu cum pot creea dragoni gen:

Pure Dragon
Legendary Dragon
Crystal Dragon
Mirror Dragon
Wind Dragon
Cool Fire Dragon
Soccer Dragon
Gummi Dragon

Mai am nevoie si de niste prieteni, sa ma ajute sa construiesc cladiri alea alea, cei care mai joaca, ii rog sa-si lase adresele de fb. De asemenea daca cineva stie niste trucuri/smecherii il rog sa posteze

14 răspunsuri:
| OvidiuOviOvidiu a răspuns:

Ovi ovidutzu level 37 am pure, pur dark Etc am toti legendary

Răspuns utilizator avertizat
| spdasinul a răspuns:

Andrei Andi lvl 20

| MateiAnablaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Cool fire=dandelion=lasser

| Balcu_Andrei_1933 a răspuns:

Pe facebook ma cheama andrei.balcu care n-are fotografie. daca suntem prieteni ma poti intreba ceva acolo ca eu am leval 29, dar peste 3 minute leval 30.

primul:pure dragon
1. pure dragon se obtine cu combinarea
a doi dragoni legendari
exemplu:crystal dragon +legendary dragon =pure dragon; mirror dragon+legendary dragon =pure dragon tot asa...
2. daca faci asta trebuie sa dai pe breding boots

al doilea :dragoni legendari
1.ei se fac combinand 2 dragoni rari
exemplu soocer dragon+cool fire dragon= un dragon legendar; cool fire dragon+gummy = un dragon legendar
2.trebuie sa dai pe breding boots
3.depinde nivelul dragonilor

al treilea :dragoni rari
1. dragoni rari sunt greu de obtinuti dar partea buna e ca se obtin fara gems
gummy dragon =dandelin dragon(leval 7)+laser dragon (leval 7)
nu stiu cum se face soocer dragon si cool fire dragon

Pont:
-incearca sa obtii dragoni sociali si combinai
-se obtin de la Recruit Tavern sau la oua
-dragoni sociali nu se pot face si doar sa-i iei de undeva ceea ce e imprevizibil ceti iese daca combini dragoni sociali intre iei.
Sper ca te-am ajutat.

| IulianAdrian13 a răspuns:

Eu stiu doar cativa dragoni cum ar fi :
-soccer: alpine+dandelion
-gummy: fluorescent dragon + nenufar
-cool fire: ice+fire
Daca faci asa sigur o sa-ti iasa la soccer o sa-ti iasa cam 75% deci a doua oara sau a treia trebuie sa-ti iasa sigur la gummy din aia doi iti iese 100% si la cool fire 50% ( funda...) pentru mai multe detalii sau combinatii de dragoni uite adresa mea de facebook https://www.facebook.com/matei.iulianadrian

| Edward31 a răspuns:

Edward Drd level 32.

| KuPp a răspuns:

Ionut Parciu am lvl 28

| Remus_Chis_1982 a răspuns:

Hei cauta-ma lvl 23 facebook Chiss Remuss

| Zeus_Dorel_1997 a răspuns:

Casa creezi un dragon legenda trebuie sa ai doi dragoni armadilo la lvl 15 la zona iubiri si iti creezi un dragon legenda un dragon mirror dragon. problema mea este ca nu pot crea un dragon armadilo, ajuta-ma daca poti

| IulianAdrian13 a răspuns (pentru Zeus_Dorel_1997):

Armadilio se face dintr-un dragon de metal + unul alpine

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Neghina_1998 a răspuns:

Http://dragoncity.wikia.com/wiki/Dragon_City_Wiki pe asta gasesti totul cum sa faci dragonii aia