| StefyTn99 a întrebat:

Mi-am cumparat GTA V pentru pc. Intru in joc, se misca foarte bine vreo 5 minute (50 fps) si dupa se misca execrabil. Nu stiu de ce. Am I5, si placa video nVIDIA geforce 940m. Imi puteti da o solutie? Am totul la high, dar nu cred ca asta este problema, pentru ca daca dau si pe normal totul, face la fel.

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Placa video este slabă.
E normal să se mişte aşa, atunci începe acţiunea.
Trebuie să îţi iei o placă video bună dar din câte văd tu foloseşti laptop. Laptopurile nu sunt făcute pentru gaming.

| StefyTn99 explică (pentru Anonimuserr):

Intr-adevar nu este pentru gaming. Dar placa nu este slaba. M-am uitat pe youtube la gta v si se misca foarte bine, nu pateau ca mine

| Anonimuserr a răspuns (pentru StefyTn99):

Acelaşi laptop?

| Gonrax a răspuns:

Nu, placa video este foarte slabă.
Toți confundați modelele de i5 de pc și notebook / laptop, cele de laptop sunt cele mai proaste.
Și procesoarele care sunt de ex. i5-3000 Q sunt modelele de laptop. Plăcile GT nu sunt bune, ci cele GTX.
Sper să înțelegi la ce mă refer.