| Ionuţ_Benea_1993 a întrebat:

mi-am cumparat recent un pc si are componente decente cum ar fi:
Procesor: AMD Athlon X2
Placa video: ASUS r7 240 series.
Si cand intru in diferite jocuri se cam blocheaza si imi da bluescreen, cum sa fac sa nu mai primesc?

7 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Cam trist daca asta ti se pare pc decent, ce fel de jocuri joci? in cate fps uri merg, ce se intampla inainte de bluescreen ( daca ai drop frame uri).Ce sistem de operare ai si cati bit s are? Cati gb ram ai?

| Ionuţ_Benea_1993 explică (pentru AlexDFY):

League Of Legends, Farming Simulator 15, Crossfire. Toate merg 60+ pe high, si da, se blocheaza putin jocul dupa care -> bluescreen.
Windows 7, ddr3 si 64 biti

| AlexDFY a răspuns (pentru Ionuţ_Benea_1993):

Cati gb ram ai? daca zici ca l ai cumparat recent, l ai putea duce la garantie, sa vada ce are. Daca ar fi fost un pc folosit pentru cativa ani, se putea curata, reinstala wind sau ceva, dar daca e u pc cumparat nou, nu e normal.

| MadHOuse a răspuns:

Update la drivede cu driver booster.

| maxbio a răspuns:

Poate pentru ca ele iti solicita prea mult placa video sau procesorul; sau pc-ul nu se raceste bine. Mai poti incerca sa cureti pc-ul de praf si sa vezi daca eroare mai persista.

| Ionuţ_Benea_1993 explică (pentru maxbio):

PC-ul e nou.
Acum 3 sapt. l-am luat, prima saptamana nu facea asa.