| Sp3ciaL0pS a întrebat:

mi-am facut server de minecraft dar nu stiu cand intru e ca si cum asi intra pe survirial singleplayer cum ma fac detinator cum faci warpuri cum imi dau creative mie habar n-am ajutati-maaaa va rogggg ca ma da fara nimic cum dau la playeri incepatori ex cum dau sa am kit tools cand scrii comanda kit tools ajutati-ma va rog cum fac reclama pe server adica nu e reclama cum ar veni sai ajut pe playeri cum fac sa fie protectie stiti cand intrati pe un server si spune de ex: detinatorul este nume asta vreau si eu sa fie pe serverul meu sau scrii o comanda si iti arata cata protectia ai incasa ajutati-ma va rogggg

4 răspunsuri:
| Sp3ciaL0pS explică:

Si a daaa cand intru nu merge sa-mi fac cont adica daca intra un player nu exista comanda inregistrare si logare ajutati-maaaa

| AlexanderGaming a răspuns:

Ok, in primul rand. Trebuie sa ai niste pluginuri numite "Essentials".Ca sa iti dai creative mode trebuie sa scrii /gamemode 1 si inapoi pentru survival /gamemode 0...Chestia cu kit tools trebuie sa scriptezi pluginul ca sa le dea playerilor iteme. Daca vrei ajutor adautgama pe skype : alexandergaming sau pe mess alexandergaming2

| Sp3ciaL0pS explică (pentru AlexanderGaming):

Si cum fac ca sa am comanda inregistrare logare

| Sp3ciaL0pS explică (pentru AlexanderGaming):

Si cum scriu sa am comanda jobs