| Vladutzutvi a întrebat:

Mi-am facut un server de cs,nu e hostat e la mine in PC, totul merge ok, dar am 2 intrebari:
1)Din cate stiu eu serveul de cs ar trebui sa foloseasca ip-ul calculatorului meu e cv de genu' xx.xx.xxx.xxx dar serverul are alt ip care nu prea merge(ca sa joc online folosesc ip-ul meu +portul sv si e ok) dar de ce am alt ip la sv?
2)Tot la serverul asta imi mai apare o eroare "Your server is out of date, and will not be listed on the master server until you restart." Am cautat pe net peste tot, i-am facut update dar degeaba tot imi apare.
Funda cine ma rezolva.

1 răspuns:
| ImAnonymous a răspuns:

Pai pentru inceput depinde ce ip ai..trebuie sa fie static ca sa tii un sv de cs in pc...+ ca e mai bine hostat..la tine in pc nu prea va fi populat...

Daca vrei te astept pe serverul meu...connect vm.alphacs.ro