| Cty_Cata_1997 a întrebat:

Mi-am facut un server nou de SAMP, dar nu stiu sa il configurez, adica:
-nu stiu sa bag comnezi (/w, /report...)
-nu stiu cum sa fac sa existe decat o mapa (Los Santos)
-nu stiu cum sa bag factiuni in server(PD, FBI, Ballas)
ma ajutati va rog?

3 răspunsuri:
| SlenderMan299 a răspuns:

Trebuie sa stii sa scriptezi.E destul de greu sa scriptezi.Ca sa devii un scripter trebuie sa stii prima oara Engleza si dupa te descurci tu. Poti cauta pe net (youtube, google). Funda?

| Cty_Cata_1997 explică (pentru SlenderMan299):

Da stiu ca trebuie sa scriptez, dar poti sa ma ajuti cu asta?

| SlenderMan299 a răspuns (pentru Cty_Cata_1997):

Nu..Nici eu nu pot scripta. Daca vrei sa inveti sa scriptezi poti intra pe sa-mp.ro sau trebuie sa platesti ca sa te invete altii.