| Vldutz28 a întrebat:

Salut TPU,nu cred ca e categoria potrivita dar; am si eu o problema la pc pe windows xp, imi tot apare o fereastra in coltul ecranului dreapta jos:"the file or directory C:/documet/all users/application data/QOZ is corrupt and unreadable.Please run the Chkdsk utility", problema este ca nu gasesc fisierul "application data"si mi se pare ca pc merge si mai greu...Ce sugerati sa fac?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Intra in control panel, deschizi folder options, si la al doilea tab de sus, cel cu view, bifeaza sa vezi foldere si fisiere invizibile. Incearca acum sa vezi daca apare fisierul respectiv.
Dupa asta, deschide start, apoi run, scrie chkdsk si dai enter. Dupa ce termina ar trebui sa nu iti mai apara, daca tot mai apare bune un antivirus bun ca e virus cu siguranta nu doar o eroare de sistem. BAFTA!