| Alin96DdD a întrebat:

Sant jucator de metin de cativa ani, am jucat mult pe servere PVM, iar cand m-am apucat de servere PVP nu m-am descurcat foarte bine. Spuneti voi ce seturi trebuie sa am pentru ninja, pentru warrior si pentru sura (nu vreau sa aud asta : "full anti war" etc.) DAU FUNDA! ( pentru ce mai bun set )
P.S : set cu care sa rup tot cum fac altii daca stiti desigur big grin

Răspuns Câştigător
| vali1616 a răspuns:

In primul rand ori n-ai inteles bine termenul de "set" ori nu te-ai exprimat corect(nu exista set de atac; set de aparare).Ca sa joci metin in pvp ai nev de rabdare.Seturile ce sunt? Ei bine bonusul 2 la inteme sa iasa ca exemplu: "tare imotriva war si rezistenta impotriva war "si acesta este 1 intem set; ca sa ai full ar trebui sa ai pe toate intemele(nu conteaza daca ai pe arma sau armura) o anume tarie si rezistenta imotriva unui caracter caracterelor. Acestea sunt mai usor de facut dar bonusurile 1 sunt mai complicate asa ca o iau pe rand:
_Setul Warrior_tonguee mare parte a intemelor trebuie sa iasa Max. HP. dupa aia aparare sabie si aparare 2 maini(2 maini aparare impotriva warrior cu lance in mana) si critica patrundere (daca iese patr. sau critika.) si un bonus ff important Semi-om(hh) care iese doar pe anumite inteme:arma,bratara,cercei,coif,scut.
_Setul Ninja_: ca si la cel razboinic in mare parte la fel numai ca
pe inteme trebuie. sa iasa(aici e un caz ff delicat) aparare pumnal, sabie(doar in caz ca ninja se simte mai bine cu sabie), sageti, max HP., semiom.Arcul dupa cum se zice cica ar fi cel mai bun pvp(nu prea cred)
_Setul Shaman_:Aparare clopot,evantai,aparare magie(doar pe anumite inteme iese rez magie gen coiful),rez. foc,semiom,max HP.
_Setul Sura_:aparare sabie,foc, magie, semiom, max HP.
Cam asta ar fi dar altceva la fel de important ar fi Patrunderea necesara in cazul unui duel cu un sura, shaman sau razboinic(pe mental) pentru a le stapunge apararea si celelalte bufuri.