| anonim_4396 a întrebat:

spuneti-mi si mie niste jocuri sa mearga pe

pc meu am asa:

procesor AMD Durom de 1. 2ghz

rami 512 mb

placa video de 64 mb RADEON 9200SE Family

placa sunet Vinyl AC'97 Audio

si directorX 9.0.

Si daca stiti vreun site cu jocuri care sa-mi mearga dati-mi link-ul.

Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

"jocuri prea multe nu iti merg" bullshit :)) uite aici:

FPS : Quake 2/3/4, Doom 3, Half Life 1/ Half Life Opposing Force (expansion), Half life 2, Unreal 2, Unreal Tournament (UT99), Unreal Tournament 2003/2004, No One Lives Forever 2, Serious Sam 1/2, Max Payne 1/2, Postal 2, Painkiller, Painkiller Battle out of Hell (expansion), GTA 3/Vice City/San Andreas, Cstrike 1.6, Call of Duty 1/2, Call of Duty 1 United Offensive (expansion), Medal of Honor Allied Assault, Medal of Honor Pacific Assault, Delta Force Black Hawk Down, Farcry 1, Operation Flashpoint Cold War Crisis (simulator militar)

horror: Silent Hill 2/3/4, Resident Evil 3/4, Clive Barker's Undying, Condemned Criminal Origins, Doom 3, Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth, House of the Dead 3, Penumbra Black Plague, F.E.A.R., The House of the Dead 2/3

Stealth - Thief 2, Thief Deadly Shadows, Splinter Cell 1/2/3, Hitman 1/2/3, Sniper Elite, Chronicles of Riddick Escape from Butcher Bay, Hitman Blood Money

RPG: Gothic 1/2, Baldur's Gate 1/2, Nox, Diablo 1/2, Heroes of Might and Magic 5, Fable the Last Chapter, Vampire the Masquerade Bloodlines

Racing: Flatout 1/2, NFS underground 2/Carbon/Most Wanted, NFS 5 Porsche, Bus Simulator, Juiced, Street Race Syndicate, Crashday

adventure/arcade: Prince of Persia Sands of Time/Warrior Within/Two Thrones, Duke Nukem Manhattan Project etc, Worms armageddon, neighbours from hell, Ballance, Crimsonland, Hoyle Board Games

strategie rts: Warcraft 3 reign of chaos, Warcraft 3 Frozen Throne, Age of Mythology, age of empires 2/3, c&c Generals, Blitzkrieg 1, Rome total war, Stronghold, Medieval total war, Earth 2150

Simulator economic: Patrician 3, Simcity 3000, Europa Universalis 3, Caesar 3, Capitalism 2, Rollercoaster Tycoon,

se pot gasi cateva aici, dar sunt mai vechi, de prin 1999-2003 (ca de ex Half-life 1, quake 3, max payne, age of wonders, age of empires 2, house of the dead 2, diablo 2, blood 2, desperados, commandos, worms 2, carmageddon, resident evil 3, delta force 3, simcity 3000, zoo tycoon etc). scrie la 'search' numele jocului in dreapta. poftim linkul pana nu uit:
www.gameswin.biz

pa pa

10 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

S-ar putea sa nu-ti mearga unele jocuri mai noi (ca de exemplu NFS Carbon, NFS Most Wanted, Hitman Blood Money, Painkiller, Serious Sam 2 si alte cateva) Dar circa 95% din jocurile de mai sus iti vor rula garantat. Scrie-le pe google, cauta demo-uri, vezi clipuri cu ele pe youtube (ca sa stii care joc iti place si care nu)

| Andrei7520152 a răspuns:

E posibil sa nu-i mearga doom 3, dar orice e posibil. pe doom 3 'system requirements' scrie 64mb DirecX 9.0b compatible video card. In cazul in care merge, probabil va sacada.
ps incearca si shooterele: Alien vs Predator 2, Gunman Chronicles, Contract Jack si Halo 1

| gamestoper1998 a răspuns:

Sa va zic o poanta ca sunt foarte mandru laughing) : eu am amd athlon de 1600(900 mhz)1gb rami placa de 128 si joc doom 2 nfs most wanted si altele(recunosc ca compenseaza ramii si placa dar procesorul nu). Rigel doom 3 nici mie nu imi mere si nici lui cred laughing orium sper sa primesti funda.Eu recunosc m-am dat si eu mare cu pc-ul meu BETON asa ca daca e vreo nelamurire is liber la critici laughing.

| DaRkYoNuTz1234 a răspuns (pentru gamestoper1998):

Calculatorul tau e bun pe naiba, e praf frate.eu am 4Gb RAM,
2Gb PLaca Video, 3, 80 Hz, si 1Tera memorie in PC.

| Laurentiu_Ben_1996 a răspuns (pentru gamestoper1998):

Nu te mai da mere ca nici nu sti sa scrii : orium

| Raducu95 a răspuns:

Www.miniclip.ro
www.miniclip.com

jocuri prea multe nu iti merg, dar iti zic care merg
Cs 1.6
Half Life 1
Gta Vice City
Gta San Andreas
Need For Speed Underground

fundita?

| Razvan123456678 a răspuns:

Nu e asa de praf! pfff incearca euro truk simnulator v1.3, cs 1.6, comandos 1, 2, 3, 4,; call of duty 1

Eu am 4, 80 GHz, 30 GB HARD-DISK; 504 mb RAM

| Laurentiu_Ben_1996 a răspuns:

Incearca Max Payne 1 sau 2, Subway Surfers. Gta Vice City,

| Laurentiu_Ben_1996 a răspuns:

Max Paine 2, Subway_Surfers, Gta Vice City, Gta ROMANIA Bafta