| FeNNiX a întrebat:

Stiti vreun joc gen Imperia Online pe browser k vreau sa joc si altul k in timp ce mi se incarca akl resursele totul vreau sa joc pe altul aprx la fel pls...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

1.Goodgame empire ( daca il alegi iti va trebuii si un al III-lea joc)
2.Grepolis
3.The-west ( Asta trebuie sa-l incerci, timpii sunt acceptabili si e multa aventura de la lv mai mare)
4.Travian ( asta nu-mi place mie da nu stiu dc)
5.KhanWars( distractiv si asta)
6. Ikariam(mie nu-mi place grafica)
7.Age of Empire ( supremul)
8.Force of Empire ( asta il consider mai mult joc single player)
9. Povestea noastra sau eRepublik ( stiu ca nu sunt de strategie dar ti le recomand mai ales povesteanoastra chiar daca are nume ciudat e cu mafioti, eRepublik l-am jucat un pic dar e in engleze si chiar daca o stiu destul de bine ma cam deranjeaza)
10.Stronghold(Best strategy game ever.)

| FeNNiX explică:

Mai vreau niste raspunsuri k jocurile astea am auzit de ele mda in mare parte nu-mi plac nu stiu dc o sa le incerc pe toate din nou

| Kevineter a răspuns:

Pai sunt o gramada.Ai putea sa joci Triburile sau Grepolis.Sunt facute de acelasi site dar sunt in mare marte diferite.Sistemul de joc e cam la fel doar ca in Grepolis sunt si nave.Eu am jucat dar nemernici aia mi-au luat niste sate pe Triburile si n-am mai jucat deloc.Si a mai aparut tot la ei Forge of Empires