| anonim_4396 a întrebat:

Tot nu am rezolvat problema cu task manager, metoda aceea cu gpedit.msc in run a mers pana am inchis acea fereastra, dupa nu a mai mers. Mi-ati mai raspuns sa scriu in run regedit. exe dar imi zice registry editing has been disable by your administrator, stie cineva cum sa fac sa imi mearga functia regedit. exe sau o alta metoda de a imi merge task manager permanent ca imi zice task manager has been disable by your administrator. Funda

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai primit un virus win32 ->Retine! ti-a dezactivat task manager nu poti sa il repari cu regedit ca si el este dezactivat. Antivirusul nu mai lucreaza nici el sau nu ai unul instalat!
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop. (sau link direct download aici http://fileforum.betanews.com/......86760019/1 )
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu merge, decat ca se misca putin mai bine pc