| KLiNK a întrebat:

Un prieten are o consola PS3 Slim de 500gb. Ar vrea sa faca schimb cu mine pentru ca s-a cam plictisit de ea. El vrea telefonul meu: un iPhone 5. Este putin zgariat, dar in stare decenta. iPhone-ul il foloseam mai mult ca telefon secundar. El zice ca imi da si cateva jocuri cu consola: GTA iV, wwe 2k15, fifa 16, fifa 14, street fighter 4, Assassin's Creed (nu stiu care dintre ele). El cere telefonul meu si inca 100 de lei.
S-ar merita sa dau telefonul pe consola lui? Eu sunt foarte indecis si mi-e greu sa iau o decizie.

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Eu as vinde telefonul si as baga bani in PC

| Andreww97 a răspuns:

Daca iti place a te joci pe consola, da merita.
La fel de bine ai putea sa vinzi telefonul si sa iti cumperi piese pentru pc sa faci un upgrade sau daca ai deja un pc decent sa iti cumperi jocuri. Eu asta as face, insa in raspunsul meu m-a influentat faptul ca joc jocuri pe pc.
Lasand pc-ul de-oparte, eu zic ca este o afacere buna, insa nu strica sa mai negociezi putin. Sa ii dai prietenului tau doar 50 de lei sau 80. Sper ca te-am ajutat. happy