| Vladutzutvi a întrebat:

Salut TPU,va rog foarte mult ajutati-ma,dau funda cine ma rezolva. La Valve hammer editor creez harta dar cand dau sa o compilez imi da eroare, ce poate avea?

** Executing...
** Command: Change Directory
** Parameters: D:\Games\Shooter\CarbonCS v1.2

** Executing...
** Command: Copy File
** Parameters: "D:\Program Files\Valve Hammer Editor\mapping\neterminate rmf\cs_backalley.map" "D:\Program Files\Valve Hammer Editor\mapping\MAPS Terminate\cs_backalley.map"

** Executing...
** Command: D:\Program Files\Valve Hammer Editor\tools\qcsg.exe
** Parameters: "D:\Program Files\Valve Hammer Editor\mapping\MAPS Terminate\cs_backalley"

qcsg.exe v2.8 (Jan 31 2000)
---- qcsg ----

************ ERROR ************
usage: qcsg [-nowadtextures] [-wadinclude ] [-draw] [-glview] [-noclip] [-onlyents] [-proj ] [-threads #] [-v] [-hullfile ] mapfile

** Executing...
** Command: D:\Program Files\Valve Hammer Editor\tools\qbsp2.exe
** Parameters: "D:\Program Files\Valve Hammer Editor\mapping\MAPS Terminate\cs_backalley"

qbsp2.exe v2.2 (Dec 28 1998)
---- qbsp2 ----

************ ERROR ************
usage: qbsp [-draw] [-leakonly] [-noclip] [-nofill] [-nogfx] [-notjunc] [-proj name] [-subdivide size] [-threads n] [-v] [-watervis] sourcefile

** Executing...
** Command: D:\Program Files\Valve Hammer Editor\tools\vis.exe
** Parameters: "D:\Program Files\Valve Hammer Editor\mapping\MAPS Terminate\cs_backalley"

vis.exe v1.3 (Dec 30 1998)
---- vis ----

************ ERROR ************
usage: vis [-threads #] [-level 0-4] [-fast] [-v] bspfile

** Executing...
** Command: D:\Program Files\Valve Hammer Editor\tools\qrad.exe
** Parameters: "D:\Program Files\Valve Hammer Editor\mapping\MAPS Terminate\cs_backalley"

qrad.exe v 1.5 (Apr 6 2000)
----- Radiosity ----
2 threads

************ ERROR ************
usage: qrad [-dump] [-inc] [-bounce n] [-threads n] [-verbose] [-terse] [-chop n] [-maxchop n] [-scale n] [-ambient red green blue] [-proj file] [-maxlight n] [-threads n] [-lights file] [-gamma n] [-dlight n] [-extra] [-smooth n] [-coring n] [-notexscale] bspfile

1 răspuns:
| Gabi7771 a răspuns:

Aaa e simplu si mie mi s-a intamplat happy reinstaleaza valve hammer editor peurma merge happy
sau daca tot nu merge fa mapa mai mica!