| ionut2014 a întrebat:

Va rog foarte mult sa ma ajutati sa trec de un test RPG pentru a-mi face cont pe un server de SA:MP, ca eu am incercat de o gramada de ori si nu reusesc.Aceste este testul:


Care dintre urmatoarele anunturi este corect?
a)/cad Il rog pe jucatorul cu ID 71 sa-si deblocheze PM-ul pentru a-l putea contacta
b)/ad Vand plante etnobotanice, 500$ 10 grame de Marijuana si altele la numarul afisat.
c)/cad Clubul Pig Pen din cartierul East Los Santos va asteapta cu bautura proaspata, concerte si multe alte surprize intre orele 20:00 si 01:00


In timpul unei urmariri, cazi cu masina in apa si aceasta iti este distrusa. Ce trebuie sa faci in continuare?
a)Dau /q si apoi revin cu o alta masina in urmarire
b)Inot in larg, ma scufund, ma omor si ajung la spital si am scapat de ei
c)Ies din apa, ma predau sau incerc sa fug in speranta ca scap de ei



Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
a)RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
b)RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
c)Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill


Ce inseamna Ninja Jack? Este permis asa ceva pe server?
a)Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Este permis
b)Atunci cand ii furi cuiva masina fortat, fara roleplay doar apasant pe F/Enter. Nu este permis
c)Atunci cand faci ca un Ninja si incepi sa omori multe persoane. Nu este permis



Daca cineva te ameninta OOC care ar fi ce-a mai corecta actiune?
a)Sa imi anunt baieti, sa il prindem il omoram si primeste CK!(Character Kill)
b)Sa il omor mereu cand il vad pe strada.
c)Sa nu il bag in seama, iar in functie de amenintari sa il reclam.




In timp ce te joci pe server zaresti o unitate de politie care circula regulamentar. Este corect sa treci pe langa ea si sa o provoci pentru o urmarire?
a)Niciun raspuns nu este corect, regulamentul nu prevede asa ceva
b)Nu, regulamentul serverului interzice cu strictete asa ceva
c)Da deoarece asa sporesti roleplay-ul si le dai de munca ofiterilor





Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic?
a)Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
b)Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.
c)Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.





Ai voie cu nume celebre pe server? (Vazute in jocuri, filme, showbiz)
a)Da, nu este nici o problema, atat timp cat este un nume RP.
b)Da, pot sa-mi pun ce nume vreau, chiar si Joacabine_Mirel.
c)Nu, numele celebre nu sunt permise pe server.





Forma lunga a urmatoarelor acronime - IC, OOC, PK, FK, PG, MG
In City, Out of Character, Player Kilograms, Fill Killings, Powergaming, Metagaming
Inside Cropping, Out of Chilling, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming
In Character, Out of Character, Player Kill, Faction Kill, PowerGaming, MetaGaming





Care este limita admisa de server in cazul inselatoriilor? Dar a jafurilor?
50.000$ si 2.000$
2.000$ si 50.000$
100.000$ si 2.000$


Daca nu intelegeti intrati pe WWW.RO-RP.RO si date pe INREGISTRARE CONT JOC. Funda si vot numai sa ma ajutati :((