| floryn966 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar Overwatch saptamana asta si nu stiu daca imi va merge pe leptopul pe care il am. Vreau sa fie jucabil, chiar daca este la low.

Processor: Intel(R) Core(TM) i7-6500U CPU @ 2.50 GHz (4 CPUs)
Memory: 8GB RAM
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit
Graphic Card: AMD Radeon M335, 4GB

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Este un bottleneck la Placa video este prea slaba.
Inafara de placa video Procesorul si memoria Ram sunt suficient sa ruleze jocul.

2 Este oarecum jucabil (cu cat ai rezolutia mai mica iti creste si FPS).
La Full HD 1920x1080 totul pe Low o sa ai undeva la 15~35Fps iar la 1366x768 o sa ai 25~75Fps.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ia-ti gandul de la el.
Ai vrut laptop! Bravo, cat ai dat pe tigaia aia iti faceai un PC care rula Overwatch cu detaliile date pe ultra rezolutie Full HD.

| MrAlexandru007 a răspuns:

Da sigur iti ruleaza fara probleme la graphica mediu sau chiar la high