| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar placa video Radeon RX 570 2GB GDDR5 dar, am vazut pe net ca scrie ca nu este compatibila cu port-ul vga (cel pe care il am eu la monitor). Ce pot sa fac in afara sa cumpar un cablu hdmi?

Răspuns Câştigător
| hyozanryu a răspuns:

Daca nu ai HDMI la monitor, recomand sa iti schimbi monitorul(daca ai bani), nu merita sa investesti in convertor de la HDMI la VGA, pentru monitoare vechi, sau alte lucruri.
Iar placa video iti recomand una de 4GB minim.
2GB suficient pentru LOL, Dota, CSGO.
Radeon RX 570 2GB GDDR5 vad ca este de 4-8GB.hmm.

| RobyRO19 a răspuns (pentru hyozanryu):

RX 570 4GB*, monitoru permite hdmi, o sa-mi iau un cablu daca nu pot face aktceva

3 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Nu poți face nimic. Dacă arhitectura calculatorului nu permite nu prea ai opțiuni. Doar să schimbi pc-ul cu unul de generație mai nouă.

| denisQ00 a răspuns:

Poti schimba monitor ( daca nu are HDMI ) sau poti sa pui un convertor dar vei pierde din claritate