| Darius_Link_1994 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cu ce ajuta un monitor in gaming, adica am vazut ca multi dintre cei ce fac configuratii trebuie sa stie rezolutia monitorului. Ma afecteaza cu ceva un monitor mai vechi care nu e fullhd daca am un pc mult mai performant, in afara de grafica?

Răspuns Câştigător
| AstroNoot a răspuns:

Cu un monitor bun, de "gaming" beneficiezi de performantele maxime ale monitorului. Unele mai vechi nu suporta 60 FPS de exemplu

1 răspuns:
| bgNNN a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar cel mai probabil da.Eu la fel am un PC blana si un monitor care nu e fullhd, si este destul de naspa, acum decizia iti apartine tie