| Laurențiu_Alin_1997 a întrebat:

Salut TU
Recent a facut un sistem de Gaming cu niste componente care nu sunt 100% sigur ca sunt compatibile intre ele si am nevoie de opinia voastra.
Componente:
Procesor :Intel I3 4170, socket 1150
Placa video :Gigabyte GeForce GTX 1050 ti G1 Gaming, 4gb,GDDR5
Memoria RAM :două placute a cate 4gb fiecare(in total 8 gb)de frecventa 1600mghz HyperX
Placa de baza:Asus H81 M plus
Stocare HDD: Seagate BarraCuda 1tb 7200rpm
Carcasa:Segotep Blade
URGENT

Răspuns Câştigător
| Kedux a răspuns:

Sunt compatibile, Procesorul are socket 1150 (placa de baza la fel), Placa video are PCI EXPRESS x16 3.0 (Placa de baza la fel)