| sica2 a întrebat:

Salut tuturor am un calculator de 5 ani si as vrea sa il schimb cu unul de tehnologie noa foarte bun, bugetul este de 3500 ron de ron si as vrea sa ruleye jocurile asc2, asc brotherhood,asc revelation,asc3, gt4,batllfield3,crysis 2, crysis3 pe setari maxime sau ultra in jur de 60 fps+, ofer funda celor care imi spun ce componente imi trebuie pentru aceste jocuri sau calculatoare performante

5 răspunsuri:
| Borderline a răspuns:

Http://www.emag.ro/......E346KBBBM/ Trebuie doar sa inlocuiesti Windows 8

| FadeToMetallica a răspuns:

Http://www.altex.ro/......0-free-dos o sa-ti mearga tot ce e actual in materie de gaming.

| KodrutZ a răspuns (pentru FadeToMetallica):

@FadeToMetallica: Pacat de nickul tau, sa faci recomandari atit de cretine...
@sica2: Cu monitor, sau fara? La ce rezolutie vei juca? Nu de alta, dar la maxim 1680X1050, te descurci de minune cu o placa video de pina in 600 RON, dar daca vrei full HD sau mai mult, deja se schimba un pic placa...
Uite aici o idee de plecare - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/582104/, la care poti pune o placa video mai buna (HD 7850, de exemplu) si, eventual, un procesor i5 (problema e ca daca pui i5, e pacat sa nu il overclockezi, caz in care trebuie' si alta placa de baza, racire mai ca lumea... si cunostintele necesare).

| FadeToMetallica a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu zic ca e destul de bun. poate stii tu mai bine

| KodrutZ a răspuns (pentru FadeToMetallica):

Sint bani aruncati pe geam, fiindca la astea facute "la gramada" INTOTDEAUNA se pun memorii, placi de baza, surse si placi video de prin stocuri mai vechi sau ieftineli lipsite de sens (procesor i5 capabil de overclock cu placa de baza cu chipset H61 fara USB 3, fara posibiltiati de overclock si cu memorie lenta cu latenta mare).