| Aнонимный a întrebat:

Salut,Voi in viata voastra care vi s-a parut cel mai bun joc pe orice platforma jucat de voi?
Mie unul mi-a placut Quake 2 foarte mult a fost jocul copilariei mele

3 răspunsuri:
| ZethKode a răspuns:

Hei! Jocul copilariei mele a fost Mario. Da, chiar el. Versiunea de pe diskete, alb-negru. Chiar si acum imi aduc aminte cum ma jucam toata ziua pe el (uneori uitam chiar si sa mananc), treceam prin tunele, ma "papau" plantele si salvam printese de ma "durea" capul. Dar incet, incet, am evoluat cu totii. De la PC am trecut la SEGA (TV, joystick, erau ceva pe vremea aceea). Cat despre evolutie, acum jucam Crysis si GTA V, jocurile sunt intr-o continua evolutie. Oare putem si noi sa evoluam o data cu ele? Tu ce spui? Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| ZethKode a răspuns (pentru Aнонимный):

Tare, doar ca eu am PS3. Eu am fost tot timpul un fan Sony, de la PS1 la PS3, le-am avut pe toate (incluzand portabilele). Cat despre Dishonored l-am jucat, e foarte tare dar... nu printre preferatele mele. GOTY pentru mine e GTA V (Hate it or love it). Pozitia a doua este ocupata de The Last Of Us, unul dintre cele mai tari exclusivitati de PS3. Jocurile care m-au impresionat cel mai mult sunt: Far Cry 3 (Poveste, gameplay, grafica, atmosfera => Tot ce ai nevoie), The Last Of Us (Idem far cry 3). Red Dead Redemption (Poveste exceptionala, un gameplay pe masura, aproape am plans la sfarsitul jocului) si sa nu uit de Batman Arkham City (cel mai tare joc cu Batman pe care l-am jucat). Bafta!