| Raptorzzzzz a întrebat:

Salut vreau sa imi imbunatatesc calculatorul in special pentru jocuri si ma gandeam ce m-ar ajuta mai mult sa adaug mai multi RAM sau sa imi schimb placa video? insa vreau sa mentionez ca nu ma intereseaza cat de bine arata jocurile sau sa le pot juca cat mai bine definite ci doar sa mearga bine sa nu se miste greu

Răspuns Câştigător
| AleeePunct a răspuns:

Pai eu iti recomand 4GB Ram si o placa video de minim 1GB, Ai putea incerca nVidia GeForce de la seria 430 in sus sigur iti vor merge jocurile No Lag..Bafta happy

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Acum ce componente ai?

| raikidd a răspuns:

Cam ce a a spus mark nu e prea bine, eu am un amd dual core 2, 7ghz, 4giga ram, geforce 630 si in guild wars 2 am lag, de exemplu uitate la cerintele lui far cry 3 sunt destul de mari, iar incurand va aparea crysys 3 care va avea cerinte tampit de mari(intotdeauna crysys a avut cerinte peste toate jocurile)
cel mai bine ia-ti un quad-core(i5 e cel mai bine), geforce 630, 4giga ram
daca ai bani ia-ti un gtx sau i7