| Anonimualadinparc a întrebat:

Salut vreau sa trec direct la subiect
vreau sa fac un pc de gaming in jur de 3700 lei sau mai mult
placa video APPHIRE Radeon™ RX 480 NITRO OC, 8GB GDDR5, 256-bit vreau sa stiu cat de buna este si daca merge cu un i5 (Procesor Intel® Core™ i5-6600K, 3.5GHz, Skylake, 6MB, )
De placa de baza chiar nu stiu ce sa aleg, rami si celalate
vreau sa stiu recomandarile si pretul multumesc

Răspuns Câştigător
| sosoi112 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2456714/
mai poti scadea la procesor si sa pui un i5 6500 sau poti pune un i7 6700 la ambele avand in vedere daca scoti si coolerul pentru ca il ai pe cel care vine cu procesorul si nu iti trebuie mai mult la i5-6600K ce vrei tu trebuie neaparat cooler ca nu vine la pachet

3 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Salut. Iti recomand sa mergi pe o placa video nVIDIA deoarece ai un procesor i5. Nu zic ca sunt incompatibile. Doar ca Intel merge mai bine cu nVIDIA și Procesoarele amd cu placi amd. Ia orice placa de baza care suporta minim 32 gb ram (ddr4 ar fi ideal) și sa aibă socket ul pentru procesorul tău. Nu mai zic de usb 3.0 pentru ca dacă suporta ddr4 are și suport usb 3.0