| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste jocuri pentru pc!
Am :2gb ram, 256mb video, processor 2. 20ghz amd sempron, windows xp!
CE JOCURI CREDETII CA IMI VA MERGE?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NicolasAlx a răspuns:

Placa video varza. Scuze de eexpresie. Iti sugerez jocuri de pe GOG. sunt vechi dar bune. Daca vrei o sugestie de la mine, eu as juca asa:
Need for speed underground.
Age of empires 2
Prince of persia warrior within
chiar si Spider-man 1 si 2
De asemenea daca esti fan strategie ceeea ce ma indoiesc, incearca Command and conquer toate seriile.
Mai poti juca si re-volt.
Etc. Devil may cry, dar cred ca nu iti merge.
Fifa 2003, pentru mine a fost super.
Si daca esti fan RPG joaca Diablo.
Need for speed hot pursuit 2002 e misto.
Chicken invaders laughing) ce? e fain.
Farm fenzy daca iti place buildingul.
Rome total war/
Iar la shooter cel mai mult mi a placut asta. cum ii zice:. will rock. merge.
Gta vice city.
Si na, iti ajung.

1 răspuns:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Poti incerca:
1. Masini: NFS (Underground, Hot Pursuit, Underground 2, Most Wanted, Carbon, Pursuit 2), Driving Speed 2, Superstrar Racing.
2. Sandbox: Roller Coaster Tycoon 1, 2 si 3.
3. Shooter: Battlefield 1942, Battlefield Play4FREE, Battlefield 2, Call of Duty ( ceva mai vechi), CS 1.6, CS Source, Team Fortress 2.
4. Open world: GTA (3, Vice City, San Andreas).
5. Sport: FIFA (toate pana la 2007).
Sau daca vrei jocuri direct sa le joci in browser (Google Chrome, Mozilla, Opera), in afara de Internet Explorer, iti va trebui UnityWebPlayer (se ia oficial de aici: http://unity3d.com/webplayer ), poti incerca:
- Ballistic;
- Freefall Tournament;
- Contract Wars;
- Uber Strike;
- Red Crucible 2;
- Rush Team;
- CS Portable (exista si pentru android);
- The West;
- Goodgame Empire;
- Grepolis.
Si mult mai multe jocuri gasesti oficial pe Kongregate, Miniclip, Nitrome. Funda?