| Andreiut04 a întrebat:

Salutare, am 2 stații de încărcare pentru controllere, de la Sony, o stație pentru ps4 și o stație pentru Ps5. Am o întrebare, este ok dacă țin controllerele pe aceste stații de încărcare în momentele în care nu le folosesc, sau exista riscul ca bateria sa se deterioreze mai rapid având în vedere ca stau mult conectate la curent chiar dacă sunt încărcate?

1 răspuns:
| Axattys a răspuns:

Nu cred ca are neapărat ceva, dar sfatul meu e sa le lași sa se incarce daca sunt la încarcat, simplu. Așa e cel mai bine.