| adi4ever a întrebat:

Salutare. Am instalat windows 7 si am o problema cu sunetul. Am luat driverul de pe site-ul producatorului(C-Media PCI Audio Device) am instalat imi apare cum ca as avea sunet e totul bifat la speakers dar nu se aude...care ar fi problema? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| adi4ever explică (pentru Salontanul):

Am instalat si tot degeaba.

| Salontanul a răspuns (pentru adi4ever):

Inseamna ca este ceva problema cu Windowsul sau cu placa. Imi pare rau! Poti incerca sa instalezi alt Windows.

| adi4ever explică (pentru Salontanul):

Trecusem de la Xp la 7. Se auzea inainte. Am pus win7 si driver-ul l-am luat cu 3DP Chip. Problema e ca arata ca ar fi instalat dar nu se aude deloc.