| DjShizZelLE a întrebat:

Am problema la Pc se inchide instantaneu se inchide si cand ma joc vreun joc si cand stau pe net, dar cand joc un joc cu grafica slaba gen age of empires nu se inchide dar cand joc metin counter strike sorce se inchide... Nu stiu ce sa mai fac am incercat peste tot. De curand l-am dus la service dar la reparat a schimbat procesoru si am mers bine in jur de o saptamana cam asa... dar dupa aceea s-a inchis din nou! ce se poate face. Ofer Funda Si vot

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Probabil ai probleme cu racirea procesorului sau a placii video, si se stinge automat atunci cand atinge o anumita temperatura. sa monitorizezi temperaturile cu un program gen HwMonitor si sa vezi pe la ce temperaturi ajung componentele.
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Verifica daca placa de baza nu a patit nimic(cred ca s-a ars ceva acolo deoarece in general cand se inchide pc-ul ai ceva cu placa de baza), ati mai sugerez sa ati cumperi o placa de baza noua in cazul in care asta este arsa.winkingIncearca sa nu intri mai mult de 3, 4 ore pe pc in fiecare zi.Mult succes. Funda?

| DjShizZelLE explică (pentru b34TdoWnLiV3):

Buna, eu practic pe zi petrec mai mult de 4 ore zilnic dar sigur de la placa de baza nu poate fi si sursa sau nu stiu dar mai am una imi apar niste lini colorate pe ecran dupa o perioada de vreo 1 ora 30 minute? camn asa

| b34TdoWnLiV3 a răspuns (pentru DjShizZelLE):

Pff...nu stiu ce sa ati spun in cazul asta, du-te in niste expertii in pc si pune-i sa ati desfaca toata unitatea si sa o ia fiecare piesa in parte.Cred ca asa este cel mai intelept...winking