| mihay88 a întrebat:

Salutare. Am si eu o problema...am pe ssistemul meu 1 gb ddr 2, si la scanarea cu cpu id(asta e un fel de everest) imi arata ca frecventa memoriei ddram este 328.8 mhz, ori eu sincer nu prea am mai vazut o astfel de frecventa la memorii ddram2, si as vrea sa imi mai iau o placuta de inca 1 gb dar vad ca sunt numai cu frecvente de 800 si 667 mhz...imi puteti spune va rog daca se poate pune o astfel de placutza cu frecventa de 667 sau 800 mhz langa cea a mea de 328.8 mhz? va merge sau trebuie sa imi iau o placuta identica? eu am inteles ca daca pun una de 800 de mhz sa zicem va functiona tot la 328 ca cealalta.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Ca o memorie sa aiba pereche se iau cu aceeasi frecventa.Intra in bios si vezi cat ai tu la memorie.