| Pintea_Rares_1983 a întrebat:

Salutare!
As vrea sa cumpar Dirt 3 Complete Edition, SpinTires, Euro Truck Simulator 2 de la Altex. Adica vreau sa cumpar cd-keys pentru steam. As vrea sa stiu daca a mai cumparat careva dintre voi si daca au mers deoarece preturile au o diferenta mare de pret, cu pana la 80 de lei mai ieftine la altex.

2 răspunsuri:
| intrlp a răspuns:

Primul meu joc pe pc de la Altex a fost si ultimul(era gata stricat)

| KodrutZ a răspuns:

Cind il cumperi pastrezi cu sfintenie bonul. Daca cumva e codul deja folosit (se mai intimpla, la fel cum sint dobitoci care baga degetele in borcane in supermarket, sint si cretini care fura seriale din Altex/MediaGalaxy), te duci frumos inapoi cu bonul in mina si il schimbi. Fara panarama, se rezolva totul frumos, nu e nevoie sa ai nici o pila sau sa fii nu stiu cine. Preturile sint mici pentru ca ceilalti sint hoti. Poti sa astepti si promotiile pe Steam, de regula astea mai vechi au reduceri de pina la 80-90%.