| anonim_4396 a întrebat:

Salutare dragi utilizatori, de curand m-am decis sa achizitionez un nou PC si in special de gaming deoarece cel pe care il am acum este unul slab. Bugetul meu maxim este undeva pe la 4300 lei.Cat despre componente nu ma deranjeaza daca este Intel,amd sau nVIDIA, nu am preferinte.Multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DZJVFDBBM/

asta e foarte bun

| AleXx090 a răspuns (pentru RAY):

Este un sistem bun.O sa mai ma uit câteva zile la alte sisteme si daca nu gasesc unul mai bun sau la un pret mai ieftin o sa il cumpăr pe Acesta, mersi mult. daca nu o sa mai posteze altii ceva mai bun la tine merge si funda laughing

| RAY a răspuns (pentru AleXx090):

Sa stii ca i7 nu este necesar pentru gaming i5 este foarte ok, la banii aia nu ai ce gasi mai ieftin nici daca il faci singur

| Mihai1810 a răspuns:

Ti-am facut un built, depaseste cu 200 lei bugetul dar ai gtx 1070 8gb+ 16gb ram+ ryzen 5. https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2941550/

| AleXx090 a răspuns (pentru Mihai1810):

Si asta este unul care ar duce totul blana dar as prefera o sursă cu certificare minim 80+ si memoria ar merge si de 8 gb, o sa ii mai pun in timp inca 8

| Mihai1810 a răspuns (pentru AleXx090):

Uite o sursa cu certificare 80+ bronze https://altex.ro/......-12cm-fan. Eu zic sa pui direct 16gb ram pentru ca multe jocuri cer pe recomandat 6-8gb ram iar atunci cand te vei juca si vei mai avea si alte aplicatii deschise pc-ul v-a incepe sa mearga greu din cauza ram-ului. Cat despre sursa: asta e cea mai mare problema a unui desktop gata asamblat, multe dintre ele vin cu niste pocnitori de surse. Eu niciodata nu mi-as lua un pc gata asamblat.

| Dragos636 a răspuns:

La limita, retine ca procesorul are cooler wraith si este foarte bun https://www.pcgarage.ro/cos/

| AleXx090 a răspuns (pentru Dragos636):

Deci zici ca sistemul este destul de bun si merita

| AleXx090 a răspuns (pentru Dragos636):

Deci spui ca este destul de bun si merita cumparat

| Dragos636 a răspuns (pentru AleXx090):

Ma crezi ca m-am uitat la toate specificatiile? Sunt sigur ca va duce orice (Am un pc similar mai putin pricesorul, al meu este fx 8370)

| SebyChiper2002 a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/
Iti raman si bani de buzunar;) :)

| AleXx090 a răspuns (pentru SebyChiper2002):

Mersi mult de răspuns dar as prefera ceva mai performant având în vedere că nu o sa il mai schimb prea curând :)), eu unul ma gândeam la acesta:https://www.pcgarage.ro/......8gb-gddr5/

| SebyChiper2002 a răspuns (pentru AleXx090):

Uite altul aici https://www.pcgarage.ro/......inare-rgb/
Parerea mea e ca e destul de bun si asta si e mai ieftin.

| AleXx090 a răspuns (pentru SebyChiper2002):

Acesta costa 48