| Vlodde_Vlodde_1996 a întrebat:

Salutare ma ajuta cine cu comenzile de baza pentru minecraft ca /register inca cum sa setez un warp ajutati-ma va rog

1 răspuns:
| SteeloHero a răspuns:

/register parola parola
/login parola
/sethome (salvezi coordonatele unde vrei tu sa fie casa)
/home (te trimite unde ai salvat coordonatele)
/warp (depinde de server. cam fiecare server aren warpurile lui)
/msg numeplayer mesaj (ii dai mesaj pe privat)
/spawn (te trimite la spawn)
/ps allow "nume" (in cazul in care ai protectie, cu aceasta comand ii dai voie unui player sa modifice zona : sparga, construiasca, etc.)
/cmodify "nume" + click pe chest sau furnance sau pe usa ( ii da voie unui player sa umble in chest, in furnance sau sa deschida usa)

Cam acestea sunt comenzile de baza. Mai multe poti afla la /help

Multa Bafta!