| Duce a întrebat:

Salutare prieteni! Va rog sa imi raspundeti cat mai repede la aceasta intrebare si cat mai concret.
Am un buget de 800 lei si vreau sa imi fac un pc cat de cat decent pentru gaming. Vreau sa intreb la cat m-ar duce urmatoarele produse:
-3gb ddr3
-Processor Dual 2 core, pentru ca este sub i3 dar peste dual core.
- Si placa chiar nu stiu. sper sa imi recomandati voi ceva ieftin dar bun. Cine ma ajuta primeste funda.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce placa de baza ai? Ca sa-ti recomand un procesor trebuie sa stiu placa de baza si mai exact slotul de la procesor, cat Ram suporta si ce model DDR1. DDR2, DDR3 si daca are slot PCI-E pentru placa video.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )