| MiXap33 a întrebat:

Am o intrebare.De curand am terminat outlast whistleblower.Si nu am inteles povestea. daca puteti sa mi-o explicati.Nu stiu cine e mr.park ce s-a intamplat cu miles la sfarsit de ce ma ajuta fantoma sa scap, si de ce cand intru in masina la sfarsit e o fantoma. Funda cea mai buna explicatie

6 răspunsuri:
| ggghhghgh a răspuns:

Deci outlast whistleblower prezinta povestea celui care a trimis email lui miles sa vina la azil.Si ne arata tot odata imtamplarile lui.In timp ce tu vezi totul din perspectiva celui care la chemat pe miles ei bine in timpul asta miles ajunsese la azil si incerca sa intre.......La finalul outlastului trecut Miles este posedat de fantoma aia si probabil ca atunci cand te-a ajutat sa scapi Miles sa opus fanomei si si-a recapatat controlul. Funda?

| TheGamer211 a răspuns:

Eu iti voi da varianta mai detaliata:
Deci, Waylon Park era un specialist de software angajat de Murkoff (el i-a trimis e-mailul lui Miles Usphur) care lucra in laborator. Insa din cauza unui experiment nereusit, controlul asupra azilului e pierdut iar tot personalul Murkoff este evacuat. Pentru ca a fost prins de catre seful agentiei ca incerca sa trimita un e-mail despre ce se intampla, a fost dus la reeducare. Apoi controlul a fost pierdut si daca ai observat, pacientii nu se mai iau de tine pentru ca esti imbracat in haine de-al lor. In fine, dupa ce indeplinesti obiectivele si scapi de doctorul care vroia sa te omoare, ajungi de acolo de unde ai inceput jocul, din receptia azilului. Acolo te intalnesti cu seful Murkoff care te ataca cu cutitul, iar, cand sa te injunghie, The Wallrider (fantoma), il omoara si te lasa sa pleci, pentru ca Wallrider-ul era controlat de Miles, si el te-a lasat sa faci ceea ce el n-a putut. Si la final, in masina, umbra aceea era de fapt Miles si dupa cum presupun ca ai vazut, schimbatorul de viteze era blocat iar Wallrider-ul (care era Miles) te-a ajutat sa spargi poarta si sa scapi. Apoi, Park uploadeaza videoul facut cu tot ce s-a intamplat acolo, incriminand compania Murkoff. Sper ca ti-am fost de ajutor. Merit funda?

| Mihai121Sefu a răspuns (pentru TheGamer211):

Meriti!

| Andr00 a răspuns (pentru TheGamer211):

Gresit! Wallrider era doctorul care a inceput experimentele. fantoma era Billy

| Dirty a răspuns:

Similar cu ei predecesorul, luptă este imposibil și jucătorul trebuie să ruleze fie sau ascunde de dușmanii lor, în scopul de a rămâne în viață. Jucatorii se pot ascunde în diverse locuri, în scopul de a evita urmăritorii lor, cum ar fi dulapuri din apropiere, sub pat, în diverse colțuri sau pur și simplu în amestec cu întunericul. Usi de închidere va împiedica dușmani și stoarcere prin spații mici, ele pot pierde. Anumite evenimente scriptate va necesita o acțiune specifică de la player.

Singurul element jucătorul are acces la e său camera video, care este dobândită în mod automat după personajul principal iese din celula sa exploatație. Camera video este de baterii funcționează și vine cu o funcție de viziune de noapte, care este folosit pentru a naviga prin zonele întunecate. Bateriile pot fi găsite în diferite locuri, dispozitive de obicei, în apropiere electronice, cum ar fi radio, walkie-talkie, etc În timp ce camera video este în sus și filmare, personajul va scrie gândurile sale într-un notebook. De-a lungul jocului, jucătorul poate ridica diverse documente, împrăștiate pe tot parcursul azil, care oferă o poveste de fundal pentru unele dintre personaje. Documentele apar ca foldere albastru cu "CONFIDENTIAL" imprimat pe partea din față. În afară de baleiaj baterii și de a găsi documente, anumite sarcini va necesita pentru player-ul pentru a prelua o cheie.

Tatăl martin atrium
"Îmi pare rău, fiule, eu nu vreau să aibă de a face acest lucru pentru tine. Nu este atât de mult încă pentru tine de a asista."
Această secțiune conține spoilere de mai jos!
Poveste
Waylon Park este un inginer de software care lucrează la Mount Massive pentru Murkoff Corporation. După mai multe întâlniri de lucru direct cu morphogenic Motorul și martori la tortura care Eddie Gluskin îndurat, el decide să trimită un e-mail la Miles Upshur raportarea cu privire la corupția din Mount Massive. La scurt timp după trimiterea lui, el este prins de către angajatorul său, Jeremy Blaire. Ca pedeapsă, Blaire a comis Park și forțat să îndure testele de morphogenic Engine. Cu toate acestea, după Walrider rupe liber și începe provocând haos la Mount Massive, Park reușește să scape de restricțiile sale, de a lua o camera video cu el. El colindă instalația ca supraviețuitor paznici și personal încearcă să scape de la deținuții nou-eliberate, încercarea de a găsi un post de radio pe care le poate folosi pentru a contacta autoritățile. În acest timp, el se sustrage în mod constant un prizonier bărbos, canibal numit Frank Manera, care manuieste o lamă mecanic ferăstrău circular și încearcă să-l omoare în mai multe moduri, printre care l-capcană într-un cuptor. La fel ca Park reușește să găsească un post de radio, Blaire apare și îl distruge, insistând asupra faptului că nimeni nu poate dezvălui secretul Mount Massive. El lasă Park să moară în mâinile Chris Walker, doar pentru Park pentru a scăpa.

Park în cele din urmă rătăcește într-o zonă retrasă a Femeie Ward, în cazul în care o variantă de nume Dennis, aplicata cu tulburare de identitate disociativă, surprinde și îi oferă ca un sacrificiu pentru un prizonier pe nume Eddie Gluskin, pe care el numește "Mirele". În timp ce scapă inițial Gluskin, Park se încadrează într-un puț de lift și devine o bucată de moloz depuse în fluierul piciorului drept, reducând-l la un schiopatat. Park este în cele din urmă capturat, în cazul în care descoperă cum Gluskin torturează în mod repetat și mutilează organele genitale deținuților de sex masculin ", tratându-i ca mirese sale, înainte de a le ucide brutal. El încearcă să-l omoare Park în același mod, dar Park reușește să scape în ultima secundă, cu ajutorul unui alt deținut, care atacă Gluskin. După Gluskin ucide alt prizonier și se întoarce să-l omoare Park de el agățat într-o sală de gimnastică complet de corpuri suspendate, Park pune suficient de rezistenta, astfel încât Gluskin este prins în mai multe corzi de sistemul său de scripete, și în cele din urmă tras în țeapă de o bucată de lemn în vrac.

Ca lumina zilei rupe în cele din urmă, Park continuă pe tot parcursul azil, descoperind că Murkoff de forțele paramilitare au ajuns deja la fața locului și sunt uciderea fiecare persoană care le văd. Park reușește să le eluda ca toate sunt ucise de Walrider și îl face să atrium principal. Acolo el găsește o Blaire rănit, situată pe ușa din față și a pledat pentru ajutor. Cu toate acestea, așa cum se apropie Park, Blaire-l înjunghie în stomac cu un ciob de sticlă, declarând că nimeni nu poate ști adevărul. Dar, înainte de a putea da lovitura de finisare, el este atacat și ucis de Walrider. Parc clatină pe ușa din față deschisă și dincolo de vehicule militare, spre un Jeep roșu de așteptare de la poarta de securitate. Ca Park intră în Jeep și pornește-l, el observă o figură întunecată, corp rupt Walrider-susținut Miles Upshur lui, iese încet de azil cu o ceață întunecată înconjoară. El reușește să scape și slam prin porțile de intrare la fel ca figura iese din azil.

În scena epilog, un parc recuperat complet a ajuns în contact cu o organizație de scurgere să prezinte informații său secret Murkoff la. Park este așezat la un laptop cu fișierul video din toate video sau înregistrate de azil, gata de a fi încărcat la internet. Un om asociat cu site-ul scurgerea în picioare în fața biroului său îl informează că va fi mai mult decât suficiente dovezi pentru a ruina Murkoff Corporation, dar avertizează Park că acest lucru va duce la Murkoff face tot ce poate să-l pedepsească în schimb, inclusiv pericol familia sa. În ciuda unor ezitări inițiale, Park decide în cele din urmă să-și asume riscul și încarcă video, precum creditele rola odată ce închide laptop.

| Cristian_Virlan_1991 a răspuns:

Outlast DLC (sau Whistleblower) este predecesorul primului Outlast. Waylon Park care lucra la firma Murkoff care facea experimente ilegale pe pacientii din Mount Massive Asylum.Personajul vroia sa ii trimite lui Miles Usphur(protagonistul celuilalt Outlast), dar a fost descoperit si pedeapsa a fost sa i se faca experimente dar a scapat.Luand camera care era acolo, filmeaza ce se intampla in azil.Si cand ajunge la receptie, il intalneste pe seful companiei Murkoff care il injunghie dar Wallrider-ul il omoara pe sef dar il lasa pe protagonis sa scape cu viata.Si cand ajunge la loc sigur, el incarca pe net ce se intampla in azil, distrugand compania Murkoff.Si asta e povestea.