| Alex_Alexandru_1999_Ge0x a întrebat:

Salutare TPU,am si eu o intrebare legata de pc, mai exact de gaming ca sa zic asahappy.Am battlefield 1, ultimu joc aparut din seria battlefield, ceea ce doresc sa stiu este ce ar trebui sa schimb la pc ul meu pentru a avea mai mult fps in joc.Problema mea cea mai mare este in multiplayer, pe modu conquest sau pe orice alt server cu un numar foarte mare de jucatori(64 jucatori), in general pe multiplayer.Am setat jocu in toate felurile posibile,rezolutie,grafica, am setat absolut tot ce se putea, am setat pana si optiunile din nVIDIA control panel pe low...degeaba,in mare parte jocu prinde 50 fps max, si scade pana la 22fps.Jocu are tendita sa ruleze cateva secunde/minute bine acolo unde nu este cine stie ce agitatie si actiune pe server iar apoi imi scade brusc de la 50 la 30 fps, cu putine freez-uri.Acestea sunt specificatiile pc ului meu(Placa video:gtx 960 2gb vram, memorie ram de 8gb dd3, processor Intel i3 3220 de 3, 30 ghz, placa de baza de la ASRock model H77 Pro4-M)mie unu pc ul ruleaza bine orice alt joc cum ar fi(gta5, shadow warrior 2, cu grafica aproape ultra si ruland in 60-70 fps, neavand probleme ca si battlefield 1).Ce cred eu si din cate am comparat cu alte pc uri ar fi nevoie sa imi schimb processorul, cu un i5 sau orice alt processor de vreo 4. 00Ghz, nu prea ma pricep eu la componente de calculator dar de aceea apelez la voi, poate stiti mai bine.Astept raspuns si pareri sigure de la voi.Multumesc anticipat.P.Ssadinternetul meu este prin cablu de net, si da joc pe servare europene.)

5 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Verifica temperature eu am avut in rx 460 si duceam fara problemea pe setari ultra jocul

| Alex_Alexandru_1999_Ge0x explică (pentru alexboss2020):

Ultima data cand am verificat teperatura o aveam 60 grade parca

| alexboss2020 a răspuns (pentru Alex_Alexandru_1999_Ge0x):

Nu parca, zi exact in timp ce joci temperature la processor si placa video, dar in timp ce joci

| Alex_Alexandru_1999_Ge0x explică (pentru alexboss2020):

Ok deci, la gpu temperature o am de 54C si la cpu 39C in timp ce sunt in joc pe server

| alexboss2020 a răspuns (pentru Alex_Alexandru_1999_Ge0x):

Ce procesor ai?