| just4ecko a întrebat:

Am si eu o problema

Vreau sa joc NFS Most Wanted online (LAN), doar ca imi spune connection lost.
Am instalat Hamachi, am configurat server.cfg si totusi nu merge, tin sa mentionez ca am versiunea 1.3
Firewall este dezactivat (pentru orice eventualitate).

Am auzit la multe persoane care au incercat ca au putut face host-ul dar nu se puteau conecta playerii, la mine problema e ca nici host-ul nu-l pot face.

Cine ma poate ajuta dau funda!

Răspuns Câştigător
| Antyss08 a răspuns:

Verifică ca Firewall-ul să permite accesul aplicației jocului.
Caută la căutare "Allow programs to communicate trhrough Windows Firewall"
Dacă asta te-a ajutat, lasă-mi de știre!

| just4ecko explică (pentru Antyss08):

Problema cu facutul hostului am rezolvat-o, acum am problema ca nu se poate conecta persoana cu care vreau sa joc, nu-mi vede host-ul

| Antyss08 a răspuns (pentru just4ecko):

Trebuie ca la amândoi Firewall să fie configurat, nu doar la tine.
Eu nu am folosit Hamachi, am jucat fără.
Dacă ai team viwer, poate te pot rezolva.

| just4ecko explică (pentru Antyss08):

Da, am, poate imi poti lasa un ID de contact (Yahoo, Skype)

| Antyss08 a răspuns (pentru just4ecko):

Contactele personale nu le dau, dă-mi codul de conectare prin mesaj privat TPU.

| just4ecko explică (pentru Antyss08):

Ti-am trimis mesaj pe privat, dar se pare ca nu ai raspuns