| Bubu_Bubu_1994 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu un laptop si un prieten imi a scapat ciocolata calda pe tastatura iar de aseara l-am lasat stins pana acum.
Problema este ca porneste dar nu se aprinde nimic pe laptop.
Specific modelul leptopului este DELL E6420.
Ce as putea face sa verific?

2 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Daca nu te descurci desfacand laptop-ul, iti recomand sa il duci la un service.

Daca l-ai scos de la incarcat + bateria scoasa imediat dupa ce ai varsat ciocolata calda nu ar avea ce sa fie, dar daca zici ca nu se mai aprinde, trebuie desfacut si sa sa analizezi placa de baza, cablaje (chiar daca sunt izolate dar nu se stie)...

| SantalPorcocale a răspuns:

Mai bine l-ai verifica pe el la portofel.