| Com3 a întrebat:

As vrea sa va intreb cam ce parere aveti de acest sistem:
Procesor: Intel Pentium Dual Core G3220.
6GB RAM DDR3 1600 memorie si placa video nVidia GT 730 2GB 128 BIT.
Suport direct X11.
As dori sa raspunda decat cei care chiar se pricep, dau funda.
PS: Cum ar merge fifa 15 pe el?

1 răspuns:
| ketchuppw a răspuns:

Sistemul e unul bunicel, in sensul ca ai un dualcore destul de bun care duce si jocuri mai pretentioase, Rami ai destui insa problema ar fi placa video, care nu-i o placa video de gaming, ci de media.
Fifa 15 iti va merge bine pe sistemul asta, insa in viitor ai putea sa-ti schimbi placa video cu un gtx750 sau 750 ti pentru a rula mai multe jocuri.