| Alion a întrebat:

Salutare tpu.ro! ce jocuri imi recomandati pentru pc-ul meu? are procesor de 2, 8 ghz, pentium 4, ram 512, placa video integrata de 192 mb. inca ceva : daca am o placa video dedicata de vreo 64 mb de la un calculator mai vechi as putea sa o pun la pc-ul asa si sa folosesc memoria shared si cea dedicata simultan? sau nu pot fi folosite decat pe rand? totusi ce performanta s-ar merita sa o montez pe unitatea pe care o folosesc acum?

1 răspuns:
| ferchescata a răspuns:

Placa de 64 mb nu o poti folosi cu cea de 192 mb simultan, ci pe rand.Iar la jocurile care au iesit acum nu poti rula mare lucru.Totusi ar fi cateva jocuri mai fainute aparute de in perioada jocurilor mari (fifa 08, PES 6, NFS most wanted si carbon si Nfs-urile mai vechi, GTA vice city, strongold 2 si legend si toate jocurile aparute in 2005 si 2006.