| George_Adrian_1990 a întrebat:

Salutare tuturor,am si eu o problema cu un dvdrw la un laptop Sony vaio,citeste orice cd sau dvd dar nu mai scrie, imi da o eroare cv gen calibrare cu orice program de scris! Ma puteti ajuta cu un sfat?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu merge nici după ce-i cureți sistemul optic, trebuie dus la service să mai bage ceva „sânge" (mW) în dioda laser. Dacă nici așa... altul! (sau schimbarea ansamblului optic, dar e mai scumpă operația decât cumpărarea unei noi unități optice).