| davidemnv95 a întrebat:

Salutari TPU as vrea sa achizitionez o placa video MSI NVIDIA GeForce GT 730, 4096MB, DDR3 si as vrea sa stiu daca ar merge cu placa mea de baza cu memorie ddr 2 sunt compatibile?

Răspuns Câştigător
| Hitback a răspuns:

Merge. Tu ai pcie 2.0 placa 3.0. oricum procesorul limiteaza performantele. Iati placa ta si e okey. Dar o sa ai performante mai mici datorita placii de baza.

4 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Pentru a-ti da un raspuns exact vreau numele placii de baza. Daca nu il stii instaleaza speecy si dai la motherboard. Dupa am sa iti zic exact. Ps daca nu te zgarcesti la bani cu inca un milion si ceva iti iei asta http://shortcutcomputer.ro/......po_p44265/

E mult mai buna. Ps memoria placii ajunge 1gb pentru jocuri.

| davidemnv95 explică (pentru Hitback):

Biostar ta 790 gx am2/am2+ ce mi ai dat in link intr adevar e bun dar nu e compatibil slotul

Răspuns utilizator avertizat
| Gam3rYT a răspuns:

Eu nu ti-o recomand prea bine daca o iei pentru gaming. Daca o iei pentru office, internet, si jocuri 2012-2013-2014 da e buna.
Si din cate stiu da ar fi compatibila. Daca e mai asteapta raspunsuri si dupa dai funda.