| WuDog a întrebat:

Salutari TPU! Revin cu o noua intrebare... m-am hotarat ca in vara sa ma pun pe munca pentru a cumpara xbox-ul 360 acesta http://www.domo.ro/......0_Slim_4GB

As vrea sa stiu daca se merita si daca e sa imi spuneti si altele mai ieftin si daca s-ar putea baga jocuri de pc pe xbox360(cum se poate de pe pc pe wii) Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| geo675 a răspuns:

Pai sa investesti intr-un xbox e oricum o decizie complicata..nu sunt prea multe exclusivitati pentru acest tip de consola...insa se merita dintr-un anumit punct de vedere(poti juca titluri precum HALO). cel pe care l-ai ales e un model la un pret rezonabil deci daca vrei xbox se merita sa il iei desi mai bine te-ai gandi la un PS si despre cealalta intrebare. poti folosi un cablu de date sau un adaptor pentru a trece un joc pe care l-ai descarcat pe pc pe un xbox sau wii cu conditia ca platformele sa aiba sloturile respective si jocul sa fie pentru xbox..altfel tu nu il poti converti

| XPrototypeX a răspuns:

Se merita sa stii 899 lei.Nu gasesti peste tot asemenea pret.Nu cred ca o sa gasesti console mai ieftine.
Jocurile le cumperi tu special pentru Xbox 360, nu poti juca un joc pentru PC pe Xbox deoarece au alte configuratii si controale facute special pentru platforma respectiva.Bafta! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti mai bine ps3 este o consola buna are exclusivitati precum uncharted nu o sa regreti este o idee buna si xbox dar va trebui sa platesti o taxa anuala sa se upgradeze ca sa mearga jocurile eficient pe ea! Bafta la munca si ai grija!

| WuDog explică (pentru anonim_4396):

M-am exprimat gresit la partea cu jocuri de pe pc pe xbox

Vroiam sa zic daca downloadez jocuri de xbox pe pc apoi sa le bag pe un dvd si sa ma joc pe xbox ar merge? si am mai gasit 2 oferte http://www.emag.ro/search?s=xbox360&page=1 ultimele 2 oferte m-ar tenta dar nu stiu care sa o aleg...