| andreeapop14 a întrebat:

Saluut TPU!big grinbig grin deci am si eu o intrebare, eu sunt la centrul de jurnalistica si cum sunt bobocbig grin ne invata sa folosim aparatura si mie mi.ar placea sa invat sa editez videoclipuri sau din astea j a folosit un program care se numea Adobe si nu mai stiu cum.as vrea sa.l am j eu pe calc ca sa pot exersa, deci daca stiti cum se numeste mi.ati fii de mare ajutor parca era si cu mov nu mai stiu cum sper sa ma puteti ajuta, primul raspuns folositor primeste funda big grin

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Jurnalistica? E pe bani, nu? Ma gindesc ca se triaza totusi analfabetii de cei normali...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A, da, era vorba de Adobe After Effects, dar tu mai intii ai nevoie sa te intorci la scoala primara sa inveti sa scrii...

| andreeapop14 explică (pentru GabiDumitrescu):

Scuza.mi exprimarea, vroiam sa spun un coleg de la centru si nu, nu e pe banitongue, si atata timp cat eu ti.am vorbit cu respect si nu te.am jignit, nici tu nu ai dreptu.l, asa ca lasa fitele de "inteligent" acasa si nu mai manca ****winking Si pun pariu ca tu nu esti un Einstein 2 ca sa iei la misto pe altcineva, si pentru informatia ta daca tot te dai asa destept, ai stii ca oamenii nu sunt perfecti, si daca esti o persoana atat de inteligenta pe cat te dai si expert in gramatica Limbii Romane ai fii stiut asta!winkingwinking

| andreeapop14 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si nu, nu este acesta programul pe care il caut.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru andreeapop14):

Adobe Premiere, in cazul asta. Nu am ce sa iti scuz, esti complet analfabeta. Nu sint Einstein "e", sint eu insumi.

| andreeapop14 explică (pentru GabiDumitrescu):

Sint=sunt, si spuneai ca eu sunt analfabeta...si Einstein se scrie asa nu cu 'e' la sfarsit, m.ai citeste si tu.

| andreeapop14 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si da, programu asta il cautam big grin.
Multumesc!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru andreeapop14):

In cazul lui Einstein, "e" era o variabila, greu cu matematicile astea, iar legat de sint vs sunt, am fost prima generatie care a dat BAC-ul pe stilul asta, am scris cu sint si i in loc de sunt si a si am luat 9 fara sa copii nimic. Ia tu macar un 8 la romana fara sa copii si scriind ca pentru retarzi cu niciun/nicio, fara cratime si ce vor mai schimba astia la limba romana ca sa fie p intelesul molustelor din generatiile ce vin, si mai discutam dupa aia.
Legat de Adobe Premiere... vezi ca e pe bani!winking