| Mihalache_Bogdan_Petru_1970 a întrebat:

Spuneti-mi ceva despre Grand Theft Auto 4 dau funda!

Răspuns Câştigător
| MasterChyef a răspuns:

Are grafica misto.
Are 16 GB(iti ocupa pe HDD)
96 de misiuni
Este un joc non-liniare de actiune-aventura.
Jocul a fost lansat pe pc 2 decembrie 2008 in America iar pe 3 decembrie in Europa si in restul lumii.
Actiunea are loc in Liberty City, un oras inspirat de New York so urmareste povestea lui Niko Bellic, un veteran supraviețuitor al Războiului Bosniei sosit în Statele Unite ale Americii în căutarea "visului american" numai pentru a-și găsi vărul, care l-a mințit în legătură cu bogățiile care aveau să îl aștepte. Modul Multiplayer a; Grand Theft Auto IV conține cincisprezece stiluri diferite de joc.
Prin comparație, cel mai bine vândut joc video până la GTA IV a fost Halo 3, produs de Microsoft, care a generat 170 de milioane de dolari în prima zi de la lansare. GTA IV a devansat totodată, și cel mai bine vândut film, Spiderman 3 care în prima zi de rulare în cinematografe a avut încasări de 60 de milioane de dolari și cea mai rapid vândută carte: Harry Potter & the Deathly Hallows care a avut încasări de 220 de milioane de dolari în primele 24 de ore de la lansare.
Cam asta.
FUNDA

1 răspuns: