| MateiuSergiu a întrebat:

Stateam pe net si mi s-a stins monitorul la pc dintr-o data si de atunci nu mai porneste ce sa fac va rog

1 răspuns:
| SasNetRomania a răspuns:

1) verifica daca acel pc primeste curent de la priza sau sursa.
2) daca ai placa dedicata si placa integrata(video) leag-o pe cea integrata, este deasupra usb-urilor.
daca nu ai placa integrata posibil sa fie placa video, daca cand aprinzi sistemul se aude sunetul de intrare in windows.
daca nu mai porneste deloc posibil sa fie sursa sau placa de baza.
daca vrei sa vezi ca nu e sursa devina, scoate sursa afara din pc. alimenteazo la priza si uneste cu un ac, fir ...firul negru si firul verde din mufa 24 pin.